2020-09-25, penktadienis, 15:11.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 07:24, leidžiasi 19:20, dienos ilgumas 11:55.
A1
SFR1 Raseiniai

Akcija- reidas saugaus eismo dienai paminėti Lyduvėnų bendruomenėje

2014-10-07, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Akcija- reidas saugaus eismo dienai paminėti Lyduvėnų bendruomenėje

Lyduvėnų kaimų bendruomenė antri metai dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamuose saugaus eismo projektuose. Suorganizuota nemažai renginių, kurių metu buvo išdalinta saugaus eismo priemonių ; atšvaitų, šviesą atspindinčių liemenių, rankinių. Rugsėjo 28d. bendruomenė surengė reidą saugaus eismo dienai paminėti. Jo metu nutarėme patikrinti, kaip dėvimi išdalinti atšvaitai, liemenės, rankinės, kaip laikomasi kelių eismo taisyklių. Pirmiausia patikrinome moksleivius, laukiančius ryte šalia kelio atvykstančio mokyklinio autobuso. Deja atšvaitų nei vienas moksleivis neturėjo. Paklausti, kodėl nesegite atšvaitų buvo atsakyta, kad turime, bet pamiršome užsidėti.

 

   Dar kartą moksleiviams priminėme saugaus eismo taisykles, padovanojome po atšvaitą, o sulaukę mokyklinių autobusiukų, vairuotojams padovanojome po šviesą atspindinčią liemenę. Reido metu labiausiai drausmingi buvo pėstieji. Visi turėjo po atšvaitą, kiti dar vilkėjo ir liemenę, o moterys į parduotuvę ėjo su padovanotomis šviesą atspindinčiomis rankinėmis. Dviratininkai važiuodami keliu vilkėjo liemenes, bet buvo ir tokių, kurie nevilkėjo liemenės ir dviračiu važiavo pažeisdami kelių eismo taisykles. Keliu važiuojantis kelių policijos pareigūnas tai pastebėjęs, sustabdė dviratininką, priminė kelių eismo taisykles važiuojant dviračiu ir sudrausmino dviratininką. Toliau nuvykome prie Lyduvėnų geležinkelio tilto, ant kurio darbuojasi geležinkeliečiai. Jie dėvi geležinkeliečių spec. aprangą. Jiems taip pat padovanojome šviesą atspindinčias liemenes ir palinkėjome saugiai darbuotis.


   Pagrindinės eismo įvykių, kuriuose žuvo žmonės, klaidos lieka tos pačios: pėsčiųjų, dviratininkų ir vairuotojų neatidumas, neatsargumas, girtumas. Lyduvėnų keliuose buvo skaudžių eismo nelaimių, kuriose žuvo pėstieji. Pagerbėme žuvusiuosius, padėjome gėlių, uždegėme po žvakelę.


   Reikia nedaug: tėvai turi rodyti vaikams gero elgesio pavyzdį, pamokyti saugiai eiti keliu į mokyklą ir atgal, segėti atšvaitus, važiuojant dviračiu dėvėti šviesą atspindinčią liemenę. Saugokime vieni kitus kelyje, būkime patys drausmingi ir drausminkime kitus.

 

Lyduvėnų bendruomenės pirmininkė Janina Vileikienė

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt