2020-10-24, šeštadienis, 11:23.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:21, leidžiasi 18:09, dienos ilgumas 9:47.
A1
SFR1 Raseiniai

Alternatyvūs kavos tirščių panaudojimo būdai

2016-12-27, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Alternatyvūs kavos tirščių panaudojimo būdai

Neskubėkite išmesti kavos tirščių. Jie gali jums atnešti įvairios naudos, pradedant nuo sodininkystės ir baigiant namų buitimi. Štai perspektyviausios kavos tirščių panaudojimo galimybės.Įmaišius į dirvožemį kavos tirščių, jis praturtinamas maistinėmis medžiagomis ir rūgštimi. Tokiame dirvožemyje augantys augalai bus sveikesni, jų žiedai atrodys sodriau. Juolab, kad yra kai kurios rūšys gėlių ir amžinai žaliuojančių krūmokšnių, kuriems rūgštesnis dirvožemis patinka.Jeigu kaimynų šunys ir katės įprato „gamtinius reikalus“ atlikti po jūsų serbentų krūmu, paberkite po juo kavos tirščių sumaišytų su sausomis apelsinų žievelėmis. Iš po krūmo sklindantis neįprastas aromatas atbaidys jūsų sodo teršėjus.Kavos tirščiai gali padėti apsiginti nuo vabzdžių, pavyzdžiui, nuo skruzdėlių. Pabarstykite kavos tirščiais tą vietą, kurią reikia apginti nuo vabzdžių arba patį skruzdėlyną, ir daugiau šie sutvėrimai jūsų nebekankins.Jeigu kavos tirščius praskiesite karštu vandeniu, tai gausite natūralius dažus audiniams, popieriui ir netgi velykiniams kiaušiniams. Jei į tokius dažus pamerksite senus žydrus džinsus, tai jie įgys madingą šviesiai rudą atspalvį.

 


Sumalkite ar kaip nors kitaip susmulkinkite kavos tirščius ir užliekite karštu vandeniu. Išmaišykite. Tegul susiformuoja košelė. Košele atsargiai įtrinkite įbrėžimą balde. Pažeidimas išnyks tarsi jo ir nebūtų buvę.Kavos tirščiai – gera švaros priemonė. Jie turi analogiškas savybes kaip ir šveitimo milteliai. Todėl puikiausiai valo dėmes ant dujinės viryklės.Kavos tirščius galima panaudoti vietoje dezodoranto. Pirmiausia reikia juos išdžiovinti dujinės viryklės kepimo skyriuje, o po to žiupsnelį paberti šaldytuve. Tokiu būdu apsaugosime šaldytuvą nuo maisto kvapų sumaišties. Jei šaldytuve jaučiamas pelėsių dvelksmas, išdžiovinti kavos tirščiai jį panaikins.Jei ką tik išdarinėjote žuvį, nemalonų rankų kvapą panaikins kavos tirščiai – paimkite truputėlį kavos tirščių ir delnais juos patrinkite.Kavos tirščius galima naudoti kaip šampūną nuo blakių. Pirmiausia savo augintinį išprauskite įprastu šampūnu nuo blakių. Tada įtrinkite jo kailį kavos tirščiais sumaišytais su vandeniu. Daugiau jūsų augintinis problemų su blakėmis nebeturės. O jo kailis maloniai kvepės ir bus minkštas bei purus.Sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį alyvuogių aliejaus su ketvirtadaliu puodelio kavos tirščių. Lengvais judesiais gautu mišiniu ištepkite tas kūno vietas, kurios yra pažeistos celiulito. Apvyniokite išteptas vietas polietileno plėvele (tiks ir įprastinė maistinė). Palaukite kelias minutes. Tada nuimkite plėvelę, kavos tirščius nuvalykite ir išsimaudykite duše. Procedūrą rekomenduojama pakartoti du kartus per savaitę.Jei nuo virtuvės darbų jūsų rankos pasidengė storu riebalų sluoksniu, nesistenkite šio sluoksnio nuplauti agresyviu muilu ar indų plovikliu. Paimkite kavos tirščių, lašelį skysto muilo ir po šiltu krano vandeniu lengvai nuplausite riebalus.Kavos tirščiai padės panaikinti indų ar puodų nemalonų kvapą, kuris lieka paruošus maistą, ypač žuvies patiekalus. Reikia tik kavos tirščiais patrinti indų ar puodų vidines sieneles.Kavos tirščiai – puiki odos valymo priemonė. Padenkite veidą kavos tirščiais, lengvai pamasažuokite ir nuplaukite.Beveik visos veido kaukės, kurių pagrindą sudaro kava, ruošiamos iš natūralios kavos (tirpi kava netinka). Dažniausiai naudojami kavos be cukraus tirščiai arba sumaltos kavos pupelės. Vieną iš daugybės receptų čia pateikiame. Kavos šveitiklis bet kurio tipo odai ruošiamas taip: kavos be cukraus tirščius lygiomis proporcijomis reikia sumaišyti su riebia varške. Gauta masė užtepama ant veido ir švelniai 1-2 minutes masažuojama. Tada kaukė ant veido paliekama dar dešimčiai minučių. Po to nuplaunama kambario temperatūros vandeniu.Kavos tirščiai puikiai panaikina bet kokį nemalonų kvapą. Įdėkite jų į panaudotą margarino dėžutę, išdurkite keletą skylių, bei įdėkite į šaldytuvą – tai panaikins nemalonius kvapus šaldytuve. Taip pat, kavos tirščius galite naudoti ir kepdami svogūnus ar kitus produktus, turinčius savitą kvapą.

 

Kavos tirščius panaudokite gėlėms: rožėms, eglėms, rododendrams ir t.t. Tai bus natūrali trąša, kurią labai pamėgs jūsų augalai. Šie greičiau augs ir bus sveikesni.

 

Jei norite atbaidyti katinus nuo lankymosi jūsų sode ar augalų darkymo, padarykite naudotų kavos tirščių bei apelsinų lupenų masę, kuri katinus iškart atbaidys.

 

Išberkite šiek tiek džiovintų tirščių aplink tas vietas, kurias norite apginti nuo skruzdėlių arba tiesiai ant skruzdėlyno – tai privers jas pakeisti gyvenamą vietą.

 

Po to, kai apdorosite savo augintinio kailį įprastu šampūnu nuo blusų, patrinkite jį dideliu kiekiu kavos tirščių, sumaišytų su vandeniu. Blusų problema išnyks pati savaime, o kailiukas maloniai kvepės ir bus labai minkštas pačiupinėti.

 

Kavos tirščių granulės yra rūpios granulės, kurios puikiai šveičia netik riebalus ir prikepusius nešvarumus, tačiau puikiai tinka vietoje įprastinio odos šveitiklio. Kavos tirščiuose yra vertingų medžiagų, fermentų ir antioksidantų, kurie yra naudingi odai, todėl jis vienu metu ir šveičia oda ir tuo pačiu ją maitina vertingomis medžiagomis. Pilingą geriausia daryti prieš maudantis.  Išsitrinkite kavos tirščiai kūną. Po poros minučių nuplaukite šiltu vandeniu. Oda taps glotni ir švelni.

 

Jeigu kenčiate nuo išsausėjusios galvos odos ir pleiskanų. Kavos tirščiai gali pagelbėti ir šioje situacijoje, nes jie puikiai drėkina odą. Įtrinkite galvos odą drėgnais kavos tirščiais, palaikykite bent 10min ir išplaukite galvą. Po kelių dienų, pleiskanos ims sparčiai nykti.

 

Jei naudojatės komposto dėže, kavos tirščius drąsiai pilkite į ją – kava yra puiki trąša augalams. Kavos tirščiais galima palepinti ir vazoninius augalus – rožes, azalijas, kamelijas, rododendrus, visžalius augalus. Sodininkai su kavos tirščiais sumaišo morkų sėklas prieš sėjant į žemę – morkos gauna daug daugiau maistinių medžiagų ir geriau auga.

 

Kazimieras Šatas

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt