2020-10-24, šeštadienis, 12:55.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:21, leidžiasi 18:09, dienos ilgumas 9:47.
A1
SFR1 Raseiniai

Butai – tarsi procedūriniai kabinetai

2016-12-25, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Butai – tarsi procedūriniai kabinetai

Japonai nuo seno garsėja išradingumu. Avangardiniai architektai Shusaku Arakava ir Madeline Gins pristatė devynių butų gyvenamąjį kompleksą Tokijo priemiestyje Mitaka. Šiuo projektu architektai pabrėžė savo kūrybos filosofiją, kurią trumpai būtų galima įvardinti taip – „Architektūra prieš mirtį“.

 

– Žmonės, ypač senyvo amžiaus, neturėtų atsipalaiduoti ir laukti mirties, – laikraščiui „Newsweek International“ kalbėjo Shusaku Arakava.

 

Gyvenamojo komplekso projektas savitas ir visiškai nepanašus į mums įprastus: atskiras erdves butuose kuria įvairios geometrinės figūros, vyrauja ryškios spalvos, grindys nelygios, su įkalnėm ir nuokalnėm, o virtuvėje dar ir grūdėta danga padengtos. Stiklinės balkono durys neaukštos – nepasilenkęs pro jas nepraeisi. Tai skatina buto šeimininkus daugiau judėti. Neįprastose vietose įmontuoti elektros lizdai, kai kur jie pakabinti palubėse, tačiau yra lengvai ir patogiai pasiekiami. Galima sakyti, kad visas butas panašus į didelį procedūrinį kabinetą, kurio aplinka skatina koordinuoti judesius, sukoncentruoti mintis arba nevaržomai atsipalaiduoti. Architektūros kontekste žmogaus kūnas skatinamas atskleisti savo galimybes, stiprinti imunitetą ir siekti ilgaamžiškumo. Beje, šie butai populiarūs jaunimo tarpe.

 

Butų kainos šiame komplekse siekia 750 tūkst. JAV dolerių. Butus galima ir išsinuomoti: nuomos mokestis mėnesiui – 2000-2400 dol.  

 

Pranas Raščius

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt