2020-10-24, šeštadienis, 14:42.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:21, leidžiasi 18:09, dienos ilgumas 9:47.
A1
SFR1 Raseiniai

Daržovės ir vaisiai iš Negevo dykumos

2016-12-25, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Daržovės ir vaisiai iš Negevo dykumos

Ne vienos šalies prekybos centruose prekiaujama baklažanais, cukinijomis, bulvėmis, morkomis, svogūnais, vynuogėmis, apelsinais – daržovėmis ir vaisiais, išaugintais Negevo dykumos smėlynuose. Dauguma plantacijų ir šiltnamių išmėtyti Izraelio pasienio su Jordanija zonoje, kurioje praktiškai nebūna lietaus. Per metus čia iškrenta mažiau nei 50 mm kritulių, palyginimui, centrinėje Rusijos dalyje – 800 mm.  Čia nėra juodžemio, upių, ežerų. Tvyro vien tik nuolatiniai dulkių debesys ir alinantis karštis, net pavėsyje siekiantis +50 laipsnių. Tačiau būtent čia auginama gausybė vaisių ir daržovių.

 

Dešimt čia įsikūrusių kibucų (fermerių ūkių) tenkina aštuonių milijonų Izraelio gyventojų poreikius bei užsiima eksportu į Rusiją ir Ukrainą. Įdomu pastebėti, kad kibucai įsikūrę Jordanijos žemėje, o priklauso Izraeliui. Mat po 1994 metų taikos sutarties iš Izraelio jurisdikcijos perėjo į Jordanijos jurisdikciją. Tačiau buvo sutarta, kad kibucai ir toliau bus laikomi Izraelio nuosavybe. 

 

Hatzevos kubica įsikūrusi Negyvosios jūros pietinėje dalyje šalia trasos Nr.90 vedančios į Eilatą. Turistams kubicoje įrengti atskiri nameliai. Pernelyg didelės prabangos čia nėra, bet būtiniausios sąlygos gyvenimui sukurtos. Yra visa reikalinga buitinė technika. Maisto produktus galima nusipirkti vietiniame prekybos centre.  Visas kaimas užsodintas palmėmis, kurios ne tik augina iš seno vertinamus finikus, bet ir saugo kaimiečius nuo karščio. Kovo mėnesį temperatūra pavėsyje siekia +28 laipsnius pagal Celsijų, o vasarą padidėja dar 12-15 laipsnių. Kubicoje gyvena 280 šeimų – pagrinde išeiviai iš Lenkijos, Rumunijos, Tailando ir Filipinų. Plantacijose iš esmės dirba atvykėliai iš Tailando ir Filipinų, nes ne kiekvianas izraelietis sutinka dirbti už mažą atlyginimą. Už darbą karštoje ir dulkėtoje dykumoje mokama 1220 dolerių mėnesinė alga.  Čia visi kuo nors užsiima. Vieni augina daržoves ir vaisius, kiti juos perdirba vietiniame ceche, treti gamina platikines dėžes, ketvirti klijuoja kartonines dėžes, penkti surenka baldus, šešti remontuoja žemės ūkio techniką.  Maždaug 200 atvykėlių iš Tailando ir tiek pat Izraelio piliečių, kasryt atvažiuojančių iš šalia esančio miesto, triūsia laukuose ir šiltnamiuose. Kaimelyje yra poliklinika ir paštas. Vaikai kasryt autobusu vežami į mokyklą. 

 

manojoniskis inf.

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt