2020-10-24, šeštadienis, 15:32.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:21, leidžiasi 18:09, dienos ilgumas 9:47.
A1
SFR1 Raseiniai

Joniškiečių vizitas į Latviją

2017-01-01, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškiečių vizitas į Latviją

Praėjusių metų pabaigoje grupė Joniškio VVG darbuotojų ir valdybos narių aplankė kolegas latvius. Jelgavos ir Ozolniekų savivaldybėse veikianti kaimo partnerystė „Lielupe“ – seni joniškiečių pažįstami ir patikimi draugai: 2013-2014 metais bendradarbiauta įgyvendinant tarptautinį projektą „Vietos verslumo skatinimas“. Sutelkę vietos gamintojus, mūsų kaimynai latviai žengė sekantį žingsnį – Jelgavos mieste atidarė vietos gamintojų parduotuvę. Joniškiečių vizito dieną parduotuvė buvo kaip tik persikėlusi į naujas patalpas.

 

Vietos gamintojų valdybos narė Lolita Duge, pati auginanti įvairiausių rūšių mėtas ir gaminanti iš jų produktus, aprodė parduotuvę, papasakojo, kaip ji veikia, pasidalino ateities planais. Persikėlus į naujas patalpas, planuojama ne tik pardavinėti Jelgavos ir Ozolniekų kaimiškose teritorijose sukurtus produktus, bet ir rengti mokymus aktualiomis temomis, edukacijas, kitus renginius. Tokia parduotuvė tiek vietos  gamintojams, tiek ir Jelgavos gyventojams labai reikalinga, tačiau ji negalėtų veikti be didžiulės savivaldybės paramos.

 

Su  kaimo partnerystės „Lielupe“ valdybos pirmininke Liga Švanberga pasidalinta mintimis apie dabartinio laikotarpio Vietos plėtros strategijų įgyvendinimo aktualijas. Latvijoje Strategijos įgyvendinimas prasidėjo anksčiau nei Lietuvoje. Mūsų kolegos jau kuria tarptautinio bendradarbiavimo planus, tuo tarpu Lietuvoje kol kas nėra patvirtintų tarptautinio bendradarbiavimo taisyklių.

 

Su asociacija „Pierīgas partnerība”, veikiančia Marupės, Babitės ir Olainės savivaldybių teritorijose joniškiečiai susitiko pirmą kartą, tačiau kaip mat rado bendrą kalbą. Asociacijos devizas „Vieta, kur augt tavam idejam“ suprantamas ir be vertimo. Valdybos narė Alina Lukjanceva supažindino su asociacijos veikla, ateities planais, pakvietė aplankyti vieną iš įgyvendintų projektų – sutvarkytą Olainės miesto parką su įrengtais pasivaikščiojimo takais, žaidimų aikštelėmis, modernia lauko estrada.

 

Susitikimai su kolegomis iš Latvijos vertingi plečiant akiratį, semiantis naujų idėjų. Prasmingas bendradarbiavimas bus tęsiamas.


Joniškio VVG inf.
 

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt