2020-09-25, penktadienis, 16:03.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 07:24, leidžiasi 19:20, dienos ilgumas 11:55.
A1
SFR1 Raseiniai

Kaip išgyventi taksi automobilyje?

2016-12-27, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kaip išgyventi taksi automobilyje?

Nors ir kaip palankiai mes vertintume taksi paslaugas, tačiau turime pripažinti, kad ši paslauga pavojinga ir nenuspėjama. Dalis taksi automobilių vairuotojų visose šalyse savo elgesiu panašūs vienas į kitą it du vandens lašai: jie apgaudinėja klientus, juos plėšia ir net nužudo. Tad ko galima tikėtis, stabdant taksi automobilį viename ar kitame planetos mieste?Seulas, Pietų Korėja

 

Regis, taksi vairuotojai negalėtų pasiklysti miesto gatvėse, nes jų automobiliai aprūpinti GPS navigatoriais. Tačiau jie pasiklysta. Mat kai kurie vairuotojai navigatorius pakeitė mini televizoriais: juk žiūrėti kino filmą daug įdomiau nei navigatoriaus ekrane sekti kelią. Miesto valdžia tokią praktiką paskelbė neteisėta ir nustatė ją toleruojantiems vairuotojams 500 dolerių baudą. Deja, teismas šį valdžios sprendimą panaikino. Vietinės policijos teigimu, 2008 metais automobilį vairuojantys ir tuo pat metu televizorių žiūrintys vairuotojai sukėlė 200 avarijų, kuriose nukentėjo 350 žmonių.

 

Patarimas: kelionė baltu taksi bus pigesnė, bet saugumo atžvilgiu geriau rinktis juodos spalvos automobilius, kurie klientų įprastai laukia prie viešbučių durų. Oranžinius taksi automobilius sutiksite retai, užtat sutikę galite tikėtis, kad jų vairuotojai supras anglų kalbą.

 

Mechikas, Meksika

 

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad taksi problemų čia nėra: bet kur užmetęs akį pamatysi žalios spalvos taksi automobilį. Užtenka tik riktelti ir jis kaipmat pririedės prie tavęs. Deja, mieste sklando daugybė baisių istorijų, susijusių su taksi. Puse lūpų teigiama, kad ketvirtadalis šių automobilių tarnauja nusikaltėlių pasauliui. Patekęs į jų kontroliuojamus taksi automobilius, apiplėšimo neišvengsi: vairuotojas tave priveš prie bankomato ir, įrėmęs pistoleto vamzdį į krūtinę, pareikalaus ištuštinti banko sąskaitą.

 

Patarimas: sėskite tik į tą taksi automobilį, kurį jums iškvies viešbučio tarnautojas. Prieš sėsdami į automobilį pasitikrinkite, ar tai dispečerio nurodytas automobilio numeris.

 

Delis, Indija

 

Indijos sostinės taksi rinka padalinta tarp juodai geltonų „fiatų“ ir įvairiaspalvių moto rikšų. Ir vieni, ir kiti privalo naudoti skaitiklius ir nepažeidinėti įkainių tarifo. Tačiau tai masiškai ignoruojama. Naudotis moto rikšų paslaugomis ganėtinai pavojinga: čia nėra nei saugos diržų, nei durų. Šios transporto priemonės nuolat patenka į eismo įvykių suvestines. Vairuotojai linkę klientus apiplėšti ir prievartauti.

 

Patarimas: parduotuvėse parduodami specialūs žemėlapiai, pagal kuriuos galima paskaičiuoti kelionės kainą. Taigi verta juos nusipirkti. Taksi tegul jums užsako viešbučio šeimininkas. Jis pasistengs surasti saugią ir solidžią taksi kompaniją.

 

Johanesburgas, PAR

 

Aparteido laikais mikroautobusais į darbą važinėjo darbininkai, o dabar šios transporto priemonės pavirto maršrutiniais taksi. Tačiau kažin ar verta naudotis jų paslaugomis: perpildyti mikroautobusai važinėja beprotiškais greičiais ir kiekvienąkart rizikuoji patirti mažų mažiausiai avarinį šoką.

 

Patarimas: kreipkitės į viešbučio šeimininką – jis iškvies solidžios kompanijos taksi su apdraustu vairuotoju ir keleiviais.

 

Lima, Peru

 

Stabdydami automobilį gatvėje, jūs tiesiog patys prašotės būti apvogtais ar išprievartautais. 2007 metais taksi automobilyje buvo apiplėštas net JAV pasiuntinybės darbuotojas. Kodėl taip yra? Šioje šalyje taksi vairuotoju gali tapti kiekvienas, kuris tik nusiperka automobilį ir pritvirtina ant jo taksi skiriamąjį ženklą. Beje, dauguma turistų miestą žino geriau nei iš šalies glūdumos atvykę ir per vieną dieną taksistais tapę vairuotojai.

 

Patarimas: saugaus taksi problemą padės išspręsti viešbučio tarnautojai. Įlipę į taksi, nepamirškite iš vidaus užsirakinti durų - plėšikai neretai įšoka į sankryžose prie šviesoforų stovinčius automobilius.

 

Kairas, Egiptas

 

Į juodus „fiatus“ baisu žiūrėti net ir tada, kai jie stovi gatvėse: be priekinių žibintų, sulamdyti, kai kurios kėbulo dalys pakeistos kitų markių automobilių dalimis, išmarginti nenusakomomis spalvomis. Vairuotojai nesilaiko eismo kelių taisyklių, tamsoje dažnai važiuoja be šviesų.

 

Patarimas: verčiau pasirinkite geltonos spalvos taksi automobilius - šių automobilių vairuotojai geriau apmokyti tokiam darbui.

 

Bankokas, Tailandas

 

Atsisėdę į triratį moto taksi neieškokite saugos diržų - jų ten nė su žiburiu nerasite. Tai transporto priemonė ne silpnų nervų žmonėms: moto taksi, vairuojami pramuštgalvių vairuotojų, stačia galva neria į automobilių spūstį taip, kad belieka tik drebančia ranka sulyginti pasišiaušusius plaukus. Pakeliui vairuotojas stengsis jus įkalbėti, kad apsilankytumėte įvairiose parduotuvėse, restoranuose ar masažo salonuose - už priviliotą klientą šių įmonių savininkai sumoka vairuotojui komisinius.

 

Patarimas: Bankoke nuo margaspalvių taksi automobilių akys raibsta. Kalbama, kad žalius taksi automobilius vairuoja patys lojaliausi ir anglų kalbą suprantantys vairuotojai. Jei automobilyje neveikia skaitiklis, verčiau pasirinkti kitą taksi automobilį.

 

Manila, Filipinai

 

Sėsti į taksi automobilį su nepažįstamu bendrakeleiviu - blogas sprendimas bet kurioje pasaulio vietoje. Tačiau Maniloje - ypač. Ant galinės sėdynės sėdinčių keleivių apiplėšimas šiame mieste yra vienas populiariausių nusikaltimų. Nesėskite į taksi automobilius, laukiančius klientų šalutinėse gatvelėse. Jeigu jums pasisekė ir niekas jūsų neapiplėšė, nesidžiaukite - pavojai dar nesibaigė: automobiliai neaprūpinti kondicionieriais, tad jūsų sveikata turi galinėtis su tvankiai karštu oru.

 

Patarimas: tegul taksi automobilį jums iškviečia viešbučio tarnautojas. Tegul jis patikrina automobilio numerį ir licenziją.

 

Džakarta, Indonezija

 

1990 metais valdžia uždraudė velo taksi paslaugas. Nuo to laiko Džakartos gatves okupavo moto taksi. Tačiau ir čia tvarkos nėra. Vairuotojai nuolat apvaginėja klientus, nes ir patys kenčia nuo transporto priemonių vagių. Moto taksi vairuotojas privalo dėvėti šalmą ir dar vieną šalmą turėti klientui. Tačiau šio reikalavimo niekas nepaiso.

 

Patarimas: saugokite sveikatą ir nervus - naudokitės taksi automobilių paslaugomis.

 

Kęstutis Šutinys

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt