2020-11-27, penktadienis, 21:51.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:27, leidžiasi 16:09, dienos ilgumas 7:41.
SFR1 Raseiniai

Kraujo donorystės akcija Raseiniuose

2013-07-08, Milda Dambrauskienė, Kauno klinikų Ryšių su visuomene skyriaus vadovė
Kraujo donorystės akcija Raseiniuose

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia į donorystės akciją Raseiniuose. Norintys paaukoti kraujo laukiami liepos 16 dieną, antradienį, nuo 10 iki 15 val. Raseinių rajono kultūros centre (Vytauto Didžiojo g. 10, Raseiniai).

 

Atėjusi vasara – švenčių, atostogų ir malonumų metas. Tačiau ligos ar nelaimingi atsitikimai metų laiko nepaiso ir nė vienas nežinome, kada gali prireikti sudėtingos operacijos ir donorų kraujo perpylimo. Vasarą gatvės ištuštėja ir Kraujo centras sulaukia mažiau potencialių donorų. Tačiau ligoninėje kraujo reikia kasdien: sudėtingų širdies, neurochirurginių operacijų metu, nudegusiems pacientams, po gimdymo nukraujavusioms moterims, onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir suaugusiems. Iš anksto pasirengti vasaros sezonui ir sukaupti kraujo atsargų negalima – kraujas yra gyvas audinys ir jo produktai gali būti saugomi ne ilgiau nei mėnesį.

 


Kauno klinikų Kraujo centro vadovė dr. Jolanta Jeroch tikisi, kad raseiniškiai neliks abejingi ir visus norinčius kviečia paaukoti kraujo. Pasidalinkite gerumu ir suteikite vilties sergantiems! Jūs esate laukiami liepos 16 d. 10–15 val. Raseinių rajono kultūros centre (Vytauto Didžiojo g. 10, Raseiniai). Jau suplanuotos dar dvi donorystės akcijos Raseiniuose – rugpjūčio 20 d. ir rugsėjo 17 d.


Kraujo donorais tapti gali 18–65 metų asmenys, sveriantys daugiau nei 50 kg. Su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pageidaujantiems mokama 40 litų kompensacija.


Prieš pusantrų metų atidarytas Kauno klinikų Kraujo centras atidarytas yra pati naujausia kraujo donorystės įstaiga Lietuvoje. Jame įdiegti ES reikalavimus atitinkantys žmogaus kraujo ir kraujo komponentų surinkimo, tyrimo, perdirbimo ir saugojimo kokybės standartai. Centre surinktas donorų kraujas ir iš jo pagaminti kraujo komponentai naudojami tik Kauno klinikų pacientams. Kauno klinikos yra didžiausia daugiaprofilinė sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje, kurioje teikiama skubi ir planinė medicinos pagalba vaikams ir suaugusiems. Ligoninėje kasdien atliekama apie 150 operacijų. Klinikose gydomiems pacientams per mėnesį reikia daugiau nei 1000 donorų kraujo.

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt