2020-10-24, šeštadienis, 11:28.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:21, leidžiasi 18:09, dienos ilgumas 9:47.
A1
SFR1 Raseiniai

Miniatiūrinės karvės „Laimingame kalnų ūkyje“

2016-12-25, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Miniatiūrinės karvės „Laimingame kalnų ūkyje“

Taip vadinama žemės ūkio laboratorija ir pavyzdinis ūkis Kavingtone (JAV, Vašingtono valstija). Netoliese plyti vaizdingos Reinyro kalno apylinkės. Čia savo augintinius prižiūri žmogus, kuris mini gamtos mėgėjams reiškia labai daug. Tai Tarptautinės miniatiūrinių galvijų veisėjų ir registro  draugijos (International Miniature Cattle Breeders Society and Registry) pirmininkas profesorius Richard Greduol. Ūkis įkurtas 1966 metais ir yra vadinamas miniatiūrinių galvijų mėgėjų Meka.

 

Ūkyje auginmai jaučiai ir karvės ne didesni žmogaus talijos, tačiau mūkimu nenusileidžia įprastiems savo giminaičiams. Profesorius Richard Greduol miniatiūrinių galvijų veisimu ir auginimu užsiima daugiau nei keturiasdešimt metų. Per tą laiką jis išvedė 18 naujų veislių. Veisti miniatiūrinius galvijus jį paskatino mintis, kad ganykloms lieka vis mažiau žemės. Miniatiūrinių galvijų veisimas – gana sudėtingas procesas. Visada reikia turėti omenyje, kas su kuo kokioje giminystėje yra. Negalima apsirikti. Tačiau tai pelningas užsiėmimas. Ypač tada, kai tampi žinomas visame pasaulyje.

 

Nepaisant kainų skirtumų (miniatiūrinė karvė kainuoja 15 tūkst. dol., o paprasta – tūkstantį) miniatiūrinių karvių rinka kasmet JAV išsiplečia 20%. Jas lengva prižiūrėti, mažiau reikia pašaro, nuo jų ne taip stipriai kenčia aplinka. Lyginant su savo mase, miniatiūrinės karvės duoda pakankamai pieno, o mėsos prieaugiu už įprastas karves netgi yra produktyvesnės.  

 

                                                                                                                                                                        Kęstutis Šutinys

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt