2020-10-24, šeštadienis, 12:38.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:21, leidžiasi 18:09, dienos ilgumas 9:47.
A1
SFR1 Raseiniai

Mozaika iš kiaušinio lukšto

2016-12-26, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Mozaika iš kiaušinio lukšto

Mozaikos iš kiaušinio lukšto patrauklumas slypi jos paprastume. Ją galima padaryti savo rankomis ir be jokių ypatingų įrankių. Kiaušinio lukštu jūs galite dekoruoti bet kokį paviršių – pradedant medžiu, kartonu, stiklu ir baigiant metalu. Kiaušinio lukštu galima papuošti paveikslo rėmus, vazas, lėkštes bei daugybę kitų daiktų.

 

Jums reikės: daikto ar tam tikro paviršiaus, kurį norėsite dekoruoti, kiaušinio lukštų ir dažų jiems nudažyti, klijų, pinceto, lako. Dekoro technologija paprasta: priklijuojame ant pasirinkto paviršiaus nudažytus kiaušinio lukštus ir juos nulakuojame.

 

Šiuo atveju naudojami žalių kiaušinių lukštai. Kiaušinių turinys supilamas į keptuvę omletui iškepti, o lukštai – dekorui paliekami. 

 

Prieš panaudojant kiaušinių lukštus, reikia juos kruopščiai nuplauti šaltame vandenyje, atsargiai nuo jų vidinės pusės nuimti plėvelę ir išdžiovinti.

 

Kiaušinių lukštus galima dažyti įvairiais būdais. Daugelį jų jūs jau žinote: prisiminkite, kokiais būdais dažote kiaušinius Šv. Velykoms.

 

Galima dažymui panaudoti akrilinius dažus. Jie lygiai padengia paviršių ir greitai išdžiūna.

 

Mozaikos pagrindu paimkite plastmasinę lėkštę. Pašiauškite jos paviršių, nugruntuokite ir nudažykite juoda spalva. Juoda spalva bus geras kontrastas klijuojamai mozaikai.

 

Jūs nemokate piešti? Nežinote, kaip norimą piešinėlį perkelti ant juodo lėkštės paviršiaus? Nenusiminkite. Tai visiškai nesudėtinga. Atsispausdinkite būsimos mozaikos piešinį iš kompiuterio. Arba išsikirpkite jį iš žurnalo. Po to apverskite piešinėlį ir ištrinkite mokykline kreida jo nugarėlę. Nupūskite kreidos dulkes – jūsų rankose paprastas popieriaus lapas pavirs savadarbiu kopijavimo popieriumi. Piešinio nugarėlę prispauskite prie lėkštės, keliose vietose patartina piešinį prie lėkštės pritvirtinti lipnia plėvele. Tada pieštuku arba lazdele apvedžiokite kiekvieną piešinio detalę. 

 

Nuimkite piešinį nuo lėkštės. Jūs nustebsite – lėkštė bus balta, o piešinio kontūrai vos matysis. Nieko baisaus.

 

Su geliniu rašikliu apvedžiokite ant lėkštės paviršiaus atsispaudusį piešinėlį iš naujo.
Geliniai rašikliai, kaip taisyklė, rašo ant bet kokio paviršiaus, tame tarpe ir ant kreidos. Kai piešinėlį baigsite apvedžioti, sausa servetėle nuvalykite kreidą nuo lėkštės paviršiaus.   

 

Piešinėlį ant lėkštės paviršiaus galima perkelti ir kitokiu būdu: aštriomis žirklėmis reikia iškirpti atskiras piešinėlio dalis ir kiekvieną apvedžioti rašikliu. Piešinėlio dalis pradėkite kirpti iš centro ir palaipsniui nuo jo tolkite. Tai ilgas ir kruopštus darbas. Tačiau pamažu piešinėlį perkelsite ant lėkštės.

 

Perkėlę piešinėlį, pradėkite ant jo klijuoti nudažytus kiaušinių lukštus. Kuo daugiau atspalvių turės kiaušinių lukštai, tuo įspūdingiau atrodys jūsų mozaika.  

 

Lukštus lengvai priklijuosite su PVA klijais. Patepkite klijais dalį ant lėkštės perkelto piešinio, tada pincetu atsilaužkite reikiamo dydžio bei atspalvio lukštą ir kaip įprastoje mozaikoje priklijuokite prie lėkštės. Dirbti su kiaušinio lukštu kur kas lengviau nei, tarkim, su keramikinėmis plytelėmis ar kitomis mozaikai sukurti naudojamomis medžiagomis.

 

Mozaikos kūrimas iš kiaušinio lukšto nėra sudėtingas darbo procesas. Jį galima palyginti su siuvinėjimu kryželiu. Suklijuotą mozaiką būtina padengti laku.

 

Kazimieras Šatas

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt