2020-10-20, antradienis, 23:35.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:13, leidžiasi 18:18, dienos ilgumas 10:5.
A1
SFR1 Raseiniai

Pristatomas Dubysos regioninio parko produkto ženklas

2014-07-28, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Pristatomas Dubysos regioninio parko produkto ženklas

   Bendradarbiaujant Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, valstybinių parkų, biosferos rezervato ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijoms ir nevyriausybinei aplinkosauginei organizacijai Baltijos aplinkos forumas, sukurtas Lietuvos saugomos teritorijos produkto ženklas, kaip viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros Lietuvos saugomose teritorijose.

 

 

   Pagrindinė ženklo suteikimo sąlyga – paslaugos teikėjas ar produkto gamintojas privalo vykdyti veiklą, kuri neprieštarauja saugomos teritorijos tikslams, o prisideda prie jų įgyvendinimo. Paslaugos teikėjas ar produkto gamintojams turi žinoti Dubysos regioninio parko išskirtinę vertę, gamtos ir kultūros vertybes, lankomus objektus, teikti informaciją lankytojams apie lankomus objektus, teikiamas paslaugas, Dubysos regioninio parko direkcijos ar vietos bendruomenės organizuojamus renginius.

 

 

 

 

   Ženklas padės atpažinti, kad paslauga teikiama ar produktas pagamintas vietos gyventojo: gyvenančio ir veiklą vykdančio parko teritorijoje bei besiribojančioje seniūnijose. Vienas iš svarbiausių kriterijų – savo veikla nepažeisti saugomų vertybių. Ženklas gali būti suteikiamas teikiantiems apgyvendinimo, turistinio inventoriaus nuomos, maitinimo paslaugas, užsiimantys tradiciniais amatais ir jų mokantys, organizuojantys tradicines šventes, prekiaujantys vietiniais produktais, žemės ūkio bei gamtos (miško, pievų, gėlų vandenų) produktams, kurie nėra auginami. Ženklas gali būti naudojamas, pritvirtinant jį prie pastato, jei paslaugos teikiamos patalpose, ant produkto etiketės, ar atskiru stendu, jei paslauga teikiama lauke.

 

 

   Lankytojas, kuris naudojasi Dubysos regioniniame parke teikiamomis paslaugomis, yra palankus ekonominis veiksnys, tačiau yra labai svarbu, kad čia teikiamos išskirtinės paslaugos, suteikiančios lankytojui galimybę atitrūkti nuo kasdienybės, turinčios regiono kultūrinį išskirtinumą, todėl būtina pasiūlyti ne tik aplankyti Dubysos regioninio parko vertybes, bet ir atkreipti dėmesį, kad lankytojų poveikis nebūtų kenksmingas biologinei įvairovei, kultūros paveldui, kad nekeltų nepatogumų vietos gyventojams, nebūtų pažeista jų privati erdvė ir teisė į ramų gyvenimą.

 

 

   Norint tai pasiekti, reikia labai nedaug – pagarbos ir atsakomybės saugomoms vertybėms, žmogui, lankytojui, vartotojui atrasti vertybes, paslaugų teikėjui  užsitarnauti klientų pasitikėjimą, o visiems kartu - ateities kartoms išsaugoti vertingiausius Dubysos kraštovaizdžius, turtingus gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis.

 

 

   Dubysos regioninio parko produkto ženklo teikimo privalomus bei siekiamus kriterijus ir reglamentą rasite mūsų svetainėje www.dubysa.info.

 

 

   Kviečiame teikti paraiškas Dubysos regioninio parko direkcijos buveinės adresu Jurbarko 35, Raseiniai, 60177, el.paštu dubysosrp@raseiniai.lt. Daugiau informacijos Jums suteiks atsakinga specialistė Laimutė Pečkaitienė, tel. 8-428-70330, 8-614-13388.

 

 

 

 

 

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt