2020-10-20, antradienis, 22:53.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:13, leidžiasi 18:18, dienos ilgumas 10:5.
A1
SFR1 Raseiniai

Šiųmetis gripas išsiskiria silpnumo ir nuovargio simptomais

2015-02-06, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Šiųmetis gripas išsiskiria silpnumo ir nuovargio simptomais

Kauno klinikinės ligoninės medikai pastebi, kad prasidėjęs sezoninis gripas negailestingai pakerta vaikus - gydymo įstaigos Vaikų ligų II-asis skyrius perpildytas. “Gripas ir kiti virusai pastaruoju metu išties vis dažniau į patalą guldo vaikus. Mūsų skyrius šiomis dienomis yra perpildytas, tiesiogine to žodžio prasme“, -  aiškino Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II-ojo skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė.


Antradienį skyriuje dėl gripo ir kitų virusinių infekcijų buvo stacionarizuoti 62 vaikai, trečiadienį - 59. Ketvirtadienio ir penktadienio duomenimis, skyriuje gydėsi 53 nepilnamečiai. "Šiuo metu tyrimais jau yra patvirtinta arti dešimties gripo atvejų ir visi jie - ūmūs. Netrukus gausime ir kitų tyrimų rezultatus, bet įtariame, kad gripo atvejų bus daugiau. Be to, klinikiniai tyrimai jau patvirtino, kad keturiais atvejais virusiniai susirgimai komplikavosi į pneumoniją (plaučių uždegimą)", - pasakojo gydytoja D. Steponavičienė.


Paklausta, ar buvo bent vienas atvejis, kai gripu sunegalavo vakcinuotas nuo gripo vaikas, gydytoja atsakė neigiamai. "Kiek klausėme tėvų, visi jie sakė, kad vaikų neskiepijo", - pabrėžė D. Steponavičienė.
Pasak jos, net jei gripas pakerta paskiepytą pacientą, išvengiama sunkių komplikacijų ir gripu persergama greičiau. Tyrimų rezultatai rodo, kad šiuo metu Kaune siaučia gripo viruso A potipis.


Šiųmečio gripo pagrindiniai simptomai - karščiavimas, nuovargis, silpnumas, viršutinių kvėpavimo takų kataro požymiai, kosulys. "Ypač išskirčiau silpnumą, nes tie vaikai, kurie pateko pas mus, nori kuo greičiau atsigulti į lovą", - teigė gydytoja D. Steponavičienė.


Medikai džiaugiasi, kad kol kas nepasitaikė atvejo, kai dėl sunkios būklės gripas būtų paguldęs bent vieną vaiką į Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyrių.


Pajutus pirmuosius gripo simptomus, gydytojai pataria vengti žmonių susibūrimo vietų, kad liga nebūtų platinama. Patariama nevesti vaikų į darželį, nelankyti mokyklos. Jei temperatūra aukštesnė nei 38,5 laipsnio, ją reikia numušti paracetamoliu arba ibuprofenu, gerti daug skysčių. Jeigu būklė negerėja 2-3 dienas, reikia vėl kreiptis į šeimos gydytoją, kuri galbūt nukreips pacientą į ligoninę.

 

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės info.

 

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt