2020-10-20, antradienis, 23:42.     Šiandien Lietuvoje saulė teka 08:13, leidžiasi 18:18, dienos ilgumas 10:5.
A1
SFR1 Raseiniai

Žagarės dvaro parko tvarkymui skirta ES parama

2017-01-02, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Žagarės dvaro parko tvarkymui skirta ES parama

Į ES struktūrinių fondų lėšomis siūlomų finansuoti valstybės projektų sąrašą įtraukti 6 valstybinės reikšmės parkų (želdynų) tvarkymo projektai. Tai Žagarės ir Astravo dvarų sodybų parkų sutvarkymas, Raudonės (rezidencinės) pilies ir Panemunės pilies parkų tvarkymas ir pritaikymas lankymui, taip pat Sapiegų rezidencijos parko ir Trakų Vokės dvaro sodybos parko pritaikymas lankymui ir tausojančiam naudojimui.


Šie parkai, saugomi ir kaip kultūros paveldo objektai, buvo atrinkti kaip skubiausiai tvarkytini želdynai, atspindintys skirtingų Lietuvos istorinių laikotarpių dvasią, pagal 2015 m. aplinkos ministro patvirtintą Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015-2020 m. veiksmų planą. Kurtuvėnų ir Gelgaudiškio dvarų sodybų parkų tvarkymo projektus į valstybės projektų sąrašą planuojama įtraukti vėlesniu ES paramos etapu.


Pasak Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktoriaus Vidmanto Bezaro, ES parama padės atskleisti ir išryškinti šių želdynų ypatingą istorinę, ekologinę, architektūrinę, estetinę, kultūrinę, mokslinę ir dendrologinę vertę, sudarys sąlygas tinkamai panaudoti jų socialinį, kultūrinį bei ekonominį potencialą ir visuomenei pažinti jų vertybes.


Paraiškas minėtiesiems projektams finansuoti savivaldybės, kurių teritorijose yra šie objektai, ir Žagarės regioninio parko direkcija Aplinkos projektų valdymo agentūrai turi pateikti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo valstybės projektų sąrašo patvirtinimo dienos.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos inf.

Contact form

B1
B2
B3

Šios dienos vardadieniai

B4
B5
B6
B7a1
B7a2
B7a3
B7a4
B7a5
manoMiestas.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manomiestas.lt